Tekirdağlılar “Zeytinyağı” İle Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 30 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi, Aydın Ticaret Borsası Gıda Labaratuvarları A.Ş. ortaklığında Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen “Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” projesi kapsamında 20 ilde gerçekleşecek olan tadım ve tanıtım faaliyetlerinin sekizincisi 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Tekirdağ’da gerçekleştirildi.

ZEYTİNYAĞI TANITIMINA TEKİRDAĞ TİCARET BORSASI’NDAN DESTEK
Tekirdağ Tekira AVM’de gerçekleşen Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Etkinliğine; Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ülgen, Meclis Üyesi Mustafa Akdam ve Rıza Uyar, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Mutlu ve Tekirdağ Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ercan İzgi katılım sağladı.

Tekirdağlıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanı Burcu Keser ve Tadım Uzmanı Gözde Şahin Kapankaya görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

“AMACIMIZ TÜKETİM VE MARKALARI ARTIRMAK”
Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, yaptığı açıklamada; “KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenen ‘Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması’ krojemiz kapsamında zeytinyağı tadım ve tanıtım etkinliğimizin sekizincisi Tekirdağlıların yoğun katılımı ve ilgisiyle gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde tadım uzmanlarımız, proje kapsamında hedeflenen 1000 kişiye zeytinyağı tanıtımı ve tadımı yaptırılarak, tüketicilere zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirdi. Amacımız bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük miktarda olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır. KOSGEB tarafından desteklenen ‘Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması’ projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız.

Projemiz kapsamında Sivas, Erzincan, Giresun, Elazığ, Kütahya, Ordu, Malatya, Zonguldak, İzmit, Sakarya, Mardin ve Van olmak üzere 12 il de daha zeytinyağının tadım ve tanıtımını yapacağız. Tekirdağ’da projemizde bizlere destek sağlayan Tekirdağ Ticaret Borsası ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkürlerimi sunuyorum. Amacımız bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük miktarda olan zeytinyağı tüketiminin ve zeytinyağı markalarının arttırılmasıdır” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar