Savcılığa Baskı Yapılıyor

  • Aydın Gazete
  • 30 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

27 Mayıs Cuma günü saat 18.00 itibariyle pamuk primi desteklemelerinin Sökeli çiftçilerin hesaplarına yattığını belirten Başkan Özer, kamuoyunda soruşturma nedeniyle primlerin askıda bekletileceği algısına karşın primlerin ödenmesi için ilgili Bakanlık nezdindeki samimi girişimlerinden ötürü AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’e teşekkür ederek, “Netice itibariyle pamuk primi desteklemeleri çiftçilerimizin hesaplarına yattı. Kamuoyunda aleyhimize algı yaratmaya çalışanların da emelleri boşa çıkmış oldu” dedi.

“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANIYORUZ”
Devam eden ‘Prim Vurgunu Soruşturması’ kapsamında Söke Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde teknik incelemelerin devam ettiğini ve süreç dahilinde soruşturmanın henüz netliğe kavuşmadığının altını çizen Başkan Özer, “Bir süredir şahsen dillendirdiğim ve bir takım çiftçi örgütü temsilcileri ve fabrikatörlerin de mevcut prim sistemi nedeniyle suistimal olabileceği yönündeki yaklaşımlarının vurgunu destekler nitelikte olduğu ortadadır. Yine konuya dönük AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcüsü Mehmet Erdem de basında yer alan beyanlarında bazı çırçır fabrikaları hakkındaki ileri sürdüğümüz 22 milyon TL’lik vurgun için savcılığı göreve davet etmiştir.

Şu anda süreç işliyor ancak son aldığımız duyumlara göre bazı çırçırcılar, soruşturmanın seyrinin değişmesi adına türlü kanallarla Savcılığa bir takım baskılar yapmaya çalıştıklarını işitiyoruz. Biz alnının teriyle yalnızca ürettiğinden kazanan, çiftçinin sigortası TARİŞ camiası olarak hukukun üstünlüğüne inanıyoruz” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar