Söke Ticaret Odası, Bu Neyin Kutlaması?

  • Aydın Gazete
  • 26 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gazete Haber Merkezi

Söke Ticaret Odasının Çarşamba akşamı düzenlediği içkili yaza merhaba kokteyli bir çok kişinin tepkisini çekti. 

Çeşitli konularda eleştirilerin odağı olan odaya gelen en büyük tepki binlerce üyesinin olmasına rağmen sadece küçük bir kısım üyeye haber verilmesi ve diğer üyelerin haberdar edilmemesi oldu. Üyelerden toplanan aidatlarla yapılan etkinliğe sadece bir kaç elit ! üyenin çağrılması üzerine diğer üyeler sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. 

Odanın eleştirildiği diğer bir konu 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala ve mübarek 3 aylarda bulunulmasına rağmen bu etkinlikte içki servisinin yapılması oldu. %99 u müslüman olan ve resmi dini islamiyet olarak geçen bir ülkede böyle bir zamanda içkili servis yapılması da bazı vatandaşların tepkisini çekti. 

Odaya yapılan en anlamlı eleştiri de Söke Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ulvi Atmaca’dan geldi.

Atmaca konu ile ilgili sitemize yaptığı açıklamada “böyle bir etkinliğe davet edilmedik. Zaten davet edilseydik de gitmezdik. Oluk oluk şehit kanının aktığı bu günlerde ve ramazan ayına sadece bir kaç gün kala, mübarek 3 aylarda içki ikramının yapıldığı, klasik müzik dinletisi eşliğinde yapılan böyle bir etkinliği düzenlemek, böyle bir etkinliğe katılmak şehitlerimize yapılmış büyük bir saygısızlıktır.” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar