Söke’li Eğitimcinin Dikkat Çeken Başarısı

  • Aydın Gazete
  • 25 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gazete Haber Merkezi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim BilimleriEnstitüsünde doktorasını yapan Oklay’ın daha önce yazdığı bir çok makalebulunmakta. Ancak bunlardan birinin dikkat çekici bir özelliği var.

Editörlüğünü Ahmet Aypay’ın yaptığı ve Pegem Akademi Yayınları tarafından basılan “Türkiye’de Eğitim Yöneticiliği ve MaarifMüfettişliği” isimli bilimsel kitapta bir makalesi ile yer alan Söke’lieğitimci Erdem Oklay Söke’nin gururu oldu.

Sökeli öğretmen ve doktora öğrencisi Erdem Oklay’ın eğitimbilimleri alanında bölüm yazarı olarak katkı verdiği kitap raflardaki yerinialdı.

Kitap, başta okul yöneticiliği ve maarif müfettişliği olmak üzere TürkEğitim Sisteminin pek çok yönünü kapsamlı olarak ele alıyor. Kitabı ilginçkılan özellik ise  katkıda bulunanyazarların, eğitim bilimine emek veren akademik personel ve günlük olarak eğitimve okulun sorunlarıyla uğraşan eğitim yöneticilerinden oluşması.Oklay’ın yazdığı bazı makalelerden başlıklar şöyle;

Eğitimde Çözüm Arayışı

Eğitim, Nereye?

Şükürsüz Toplum

Ahlak Fukarasından Öğretmen Olur mu?

Sınıfta Pozitif İklim Yaratmak

Ödev Vermek

Modern Toplum, Çağdaş Nesil

Öğrenen Organizasyonlar

Aslan ve Karınca

Erdem Oklay Kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimibölümünden 2011 yılında “Toplam Kalite Yönetimi’nin eğitim kurumlarındauygulanması” ile ilgili tezini vererek yüksek lisans derecesi aldı.

 

Ertesi yıl Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde aynı alandadoktora eğitimine başladı ve şimdilerde doktora tezini yazıyor.

 

Başlıca ilgi alanları; eğitimde insan kaynaklarınıngeliştirilmesi, öğrenen organizasyonlar, örgütsel yapı, kültür ve davranış,yönetim modelleri, liderlik, eğitim araştırmaları ve metodolojisidir. Alanındapek çok kongre ve konferanslara katılan Erdem Oklay’ın kongre bildirileriharicinde  yayınlanmış makaleleri vekitap bölümleri bulunmaktadır.

 

Ayrıca eğitimle ilgili derneklere üyeliği bulunanaraştırmacı, 2015 yılında MEB ve Cumhurbaşkanlığı tarafından organize edilenÖğretmenler Günü programına il temsilcisi olarak davet edilmiştir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar