Genç Veterinerler Mezuniyete Uğurlandı

  • Aydın Gazete
  • 24 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Törene, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Aydın 2. İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Durmaz, Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, akademik birim yöneticileri, il müdürleri, Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, akademik ve idari personelin yanı sıra, mezun olacak öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Ömer GÖKSOY gerçekleştirirken, öğrencilere yeminlerini, Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji ABD Öğretim Elemanı Dr. Aysun Koç Uğurlu yaptırdı.

Dekan Prof. Dr. Göksoy, öğrencileri tebrik ederek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiği konuşmasında, Veteriner Fakültesinin, Avrupa Veteriner Eğitimi Veren Kurumlar Birliği (EAEVE) yolunda yaptığı değişiklikleri, harcanan çabaları ve onaylanmış fakülte olma serüvenini anlattı. Göksoy, bu yolda ilerlerken katkı sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Rektör Yardımcılarımıza teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muharrem Uçmaklıoğlu kısa bir konuşma yaparak mezun olan öğrencileri ve ailelerini kutladı.
Konuşmaların ardından dönem birincisi Ebru Yazıcı’ya, dönem ikincisi Oğuz Eryılmaz’a ve dönem üçüncüleri Esin Zengi ile Ece Görgen’e plaketleri ve hediyeleri Rektör, Aydın 2. İdare Mahkemesi Başkanı, Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve Fakülte Dekanı tarafından verildi.

Plaketlerin verilmesinin ardından kürsüye gelen dönem birincisi, eğitim-öğretim gördükleri sürede kendilerine emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Mezuniyet töreni geleneksel kep atma törenin ardından, ikram ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar