Altınkum İskelesi Kullanılamaz Hale Geldi

  • Aydın Gazete
  • 24 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim’de deniz turizminin gelişmesi için 2006 yılında yaptırılan ve 2012 yılına kadar Yeşil Marmaris firması tarafından kiralık olarak kullanılan bina artık terfi aktarım merkezi konumuna geçerken, İlçedeki özel bir firma tarafından Yunan adalarına yönelik karşılıklı seferler ise geçtiğimiz günlerde atılmış ve seferler D-Marin Didim Marina’dan gerçekleştirilmişti.

Altınkum Yalı Caddesi üzerinde bulunan Eski İskelenin ise artık gezi tekneleri ile diğer teknelerinin sintinelerini boşaltılmak amacıyla kullanılacağını belirten Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay “Buraya geçtiğimiz yıl Aydın Büyükşehir Belediyesi Denizcilik Dair Başkanlığınca Akıllı Mavi kart uygulaması başlatıldı. Artık vidanjör uygulaması kalktı. Buradan teknelerin sintinelerine hortum bağlanacak ve direk pis su kanalizasyona bağlanacak. Zaten bu teknelerin kontrolleri de yapılıyor. Belli sürelerde sintilerini boşaltmaları zorunlu yoksa takibi yapılıyor. Öte yandan da Altınkum’da geçmişte kötü konun da önüne bu şekilde geçilmiş oldu” dedi.

“ARTIK SEFERLER D-MARİN’DEN”
Öte yandan ise İlçemiz Didim’de yıllardır yapılamayan denizden feribotlar seferler ise özel bir firma tarafından başlatıldı. Bu kapsamda 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Yunan adalarına sefer düzenlenmişti. Seferler kapsamında Yunanistan’dan gelen Feribot D-Marin Didim Marinaya yanaşmıştı. Bu tür seferlerin karşılıklı olarak devam edeceği öğrenilirken, Altınkum’daki eski iskeleden yapılan işlemlerin bundan sonra D-Marin Didim Marina içerisinde Gümrük iskelesinden yapılacağı öğrenildi.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar