• Anasayfa
  • >
  • SPOR
  • >
  • 2016 Spor Şenliği İl Finalleri Tamamlandı

2016 Spor Şenliği İl Finalleri Tamamlandı

  • Aydın Gazete
  • 23 Mayıs 2016
  • 0

2016 Spor Şenliği 2015 Eylül ayında yapılan planlama çerçevesinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı boyunca yapılan sportif etkinliklerle devam etti.

İlçelerde yapılan yarışmalar Nisan-Mayıs aylarında Aydın’ın Efeler İlçesinde yapılan final müsabakalarıyla tamamlandı. 17 ilçeden 196 okul ve yaklaşık 2 bin 450 öğretmenin katıldığı 2016 Spor Şenliği, Aydın Lisesi Kapalı Spor Salonunda yapılan voleybol il final müsabakalarıyla sona erdi.

Final müsabakalarını İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, İl Sağlık Müdürlüğümüze Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Demirci, Spor Koordinatörü Bilgin Bilginer ve 17 ilçe Spor Şenliği Koordinatörleri izledi.
Sporcu öğretmen ve hakemlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Töre, “İlimizde görev yapan bütün paydaşlarımızla birlikte sportif, sanatsal etkinliklere devam edeceğiz. Aydın ilimizi akademik başarı yanında sportif ve sanatsal etkinliklerle de lokomotif illerden biri yapmak, öncelikli hedefimizdir.

Aydın Öğretmenleriyle Aydınlanıyor projesi kapsamında gerçekleştirilen 2016 spor şenliğinin genel amacı; öğretmenlerin spor yaparak birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları ve öğrencilere spor yapma, centilmenlik konusunda örnek olmalarıydı. Bisiklet, yürüyüş, voleybol ve masa tenisi branşlarında önce ilçeler daha sonra ilde yapılan müsabakalarla öğretmenlerimizin spor yapmaları, kaynaşmaları, fiziksel ve zihinsel rahatlamaları için uygun ortam oluşturulmuştur” dedi.

“Aydın Öğretmenleriyle Aydınlanıyor” yerel projesi kapsamında gerçekleşen 2016 Spor Şenliği ödül töreni 27 Mayıs Cuma günü 14.30’da Efeler Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar