3. Kez İdeal ve İnsanlık

  • Aydın Gazete
  • 23 Mayıs 2016
  • 0

Kuşadası Belediyesi tarafından kurulan farklı yaş ve meslek gruplarından kadınlardan oluşan Kuşadası Belediyesi Kadın Tiyatrosu Oyuncuları tarafından sergilenen tek perdelik oyunu Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile birlikte çok sayıda sanatsever izledi.


Yönetmenliğini Nurten Helik’in, yönetmen yardımcılığını Mehmet Turan’ın, reji asistanlığını Hakan Kutay Pekgöz’ün, ışık ve video tasarımını Münir Emre Vedin’in, dekor ve kostüm tasarımını ise Mehmet Ali Zeren’in yaptığı oyun, büyük beğeni ile karşılandı.

Oyunun sonunda konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı “Biz Kuşadası Belediye Tiyatrosu’nu kurma kararı aldığımızda çok heyecanlıydık. Hemen işe koyularak Erkan Yücel Sahnesi’nin yapımına 2014 yılında başlayarak tamamladık. Üç haftalık bir çalışma ile mükemmel bir oyun çıkardı sevgili arkadaşlar. Arkadaşlarımın emeği bir yana asıl övülmesi gereken bu salonu dolduran ve sanata değer veren siz değerli izleyicilersiniz.

Sanat, insanlar ve kültürler arasında köprü kurmayı sağlar. Barışın en temel öğesidir sanat. Tiyatro adına güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kadın Tiyatromuzu sergiledikleri bu güzel oyun nedeniyle tebrik eder, siz değerli izleyicilere de katıldığınız için teşekkür ederim” dedi.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar