Söke’li Spor Hocaları Hareketlendirdi

  • Aydın Gazete
  • 20 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Fiziksel aktiviteye dikkat çekmek amacıyla yapılan “AVM’lerde Fiziksel Aktivite Yapıyoruz” etkinliğine spor eğitmenleri ve vatandaşlar katıldı.

Söke’de faaliyet gösteren bir fitness salonunda görev yapan spor eğitmenleri Eylem Uyar ve Murat Eser tarafından vatandaşlara müzik eşliğinde hareketler yaptırıldı.

Etkinliği organize eden Söke Toplum Sağlığı Obezite Birimi görevlilerinden diyetisyen Duygu Başar Özüdoğru etkinlik sonrasında Aydın Gazeteye yaptığı açıklamada “Hareketsiz yaşam, günlük alışverişini bile bilgisayar başında sanal marketlerden gerçekleştiren modern toplum için en önemli problemlerin başında yer almaktadır.

Kronik hastalıkların ortak risk faktörlerinden birisi olan fiziksel hareketsizlik, dünya genelinde, ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır (dünya genelindeki ölümlerin %6’sı).Fiziksel hareketsizlik yalnızca yetişkinler için değil, çocuklar ve gençler için de ciddi bir sağlık riski taşımaktadır.  

İleri yaşlarda görmeye alıştığımız birçok kronik hastalığın, hareketsiz yaşam tarzının benimsenmesinden dolayı, günümüzde artık çocukluk döneminde de ortaya çıktığı gözlenmektedir. Bu nedenle, bebeklik çağından itibaren çocuklarda hareketin artırılmasının ve gün içerisinde hareketsiz olarak geçirilen sürenin azaltılmasının ayrı bir önemi vardır.” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar