Gazipaşa’da Bilim Fuarı

  • Aydın Gazete
  • 19 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Miniklerin öğrendikleri teorik bilgilerden çıkarak yaptıkları buluşlar yoğun ilgi gördü.

Gazipaşa Ortaokulu’nda düzenlenen bilim fuarı törenle açıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra öğretmen ve velilerin de yoğun ilgi gösterdiği sergide yer alan pek çok eserin Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK)’ın da ilgi gösterdiği belirtildi.

Birbirinden ilginç 42 projenin görücüye çıktığı serginin açılışında konuşan Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Nadir Coşkun, “Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp teorik bilgilerinin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlamaktır. Bu etkinlikler hayal gücü ile neleri başarabileceğimizin kanıtıdır. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı bu başarıları ortaya çıkarmaya zemin hazırlamak olmalı. Biz eğitimciler gençlerimize küresel düşünüp yerel hareket etmeyi, değerlerimize sahip çıkarak bilimle ilmi, ahlakla fenni madde ile manayı kavratmamız gerekliliğine inanıyorum.

Bu fuarda çalışmalarını sergileyen çocuklarımızı ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarları olarak hayal ediyorum. Her biri birer bilim insanı olarak ülkemizin 2053 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirdiklerini düşlüyorum” diye konuştu.

Okulun kapalı spor salonunda sergilenen projeler davetlilerden yoğun ilgi gördü.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar