Sağlıkçılara Yıpranma Payı İçin Çalışmalar Başladı

  • Aydın Gazete
  • 24 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi için çalışmaların başladığını müjdeledi.
Sağlık-Sen’in toplu sözleşme taleplerinden olan yıpranma payı konusunda oluşturulan kurulun çalışmalarına başladığını açıklayan Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “Sağlık -Sen’in sağlık çalışanları için mücadelesini etkin şekilde sürdürdüğü Yıpranma Payı talebi, toplu sözleşme metnine 2016 yılında çalışmaların tamamlanması şeklinde kayıt altına alınmıştı. Önceki gün Genel Başkanımız Metin Memiş’in de katıldığı ilk toplantı ile bilimsel çalışmalara başlandı. İlk toplantıda, kamudaki yıpranma payına tabi olacak kadroların belirlenmesi için Hacettepe Üniversitesi’nden konunun uzmanı akademisyenlerin de bulunduğu bu komisyonlara ilgili bakanlıklardan temsilcilerin katılarak çalışma yapılması kararlaştırıldı. Sağlık-Sen olarak başka üniversitelerden de alanında uzman akademisyenlerinde ismini vererek komisyonda yer alması önerisinde bulunduk” dedi.
Baki Kaarer; yıpranma payını talep eden ve toplu sözleşme mutabakat metnine girmesini sağlayan Sağlık-Sen olarak, bütün sağlık çalışanlarının yıpranma payı alması için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar