Aydın Müftülüğü, Öğrencinin Geri Dönüşüm Projesine Sahip Çıktı

  • Aydın Gazete
  • 17 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Dr. Fevzi Mürüvet Uğurluoğlu Ortaokulunda görev yapan Teknoloji-Tasarım Öğretmeni Ali İhsan İmrek’in desteğiyle öğrencisi Setenay Atçeken tarafından projelendirilen ve “Geriye bak, doğanı düşün; ileriye bak, olacakları düşün” sloganı ile hayata geçirilen “Geri Dönüşüm Kutusu” nun tanıtımı Efeler Bey Camisinde öğle namazını müteakip yapıldı.

Tanıtıma İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen, projesi hazırlayan öğretmen ve öğrenci katıldı.

Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, yaptığı açıklamada; “Bizler millet olarak, hem dinimiz hem de örfümüz gereği, üzerinde ayet, hadis yazılı olan herhangi bir kâğıt parçasını, takvim yaprağını ya da artık kullanılamaz hale gelen dini kitapları çöpe atmaktan imtina ederiz. İşte bu duygudan yola çıkan kızımız Setenay Atçeken, bu tür kullanılamaz halde olan kitap ya da kâğıt parçalarının tekrardan geri dönüştürülerek kullanılabilmesini sağlamak amacıyla camilerimizde kullanılmak üzere böyle bir proje ile bize başvurdu; bizlerde Müftülük olarak kendisinden desteğimiz esirgemedik ve kızımızın projesi hayata geçmiş oldu. Ben en başta kızımızın ailesini, bu projedeki desteklerinden dolayı değerli öğretmenlerini ve kendisini tebrik ediyor ve nice fikirlerinin hayata geçmesini Rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu.

Müftü Kocaoğul; ayrıca bu geri dönüşüm kutularının sadece Efeler ilçesinde değil Aydın’ın tüm ilçe ve köylerindeki cami ve Kur’an kurslarında kullanımına başlandığını da belirtti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar