Sağlık Politikaları Doktora Şiddet Olarak Geri Dönüyor

  • Aydın Gazete
  • 15 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı programda basın mensupları ile kahvaltı yapan Dr. Hakan Karagözlü başkanlığındaki Aydın Tabip Odası’nın yeni yönetimi sağlık hizmetlerini dğerlendirdi.

Başkan Karagözlü, Aydın’ın sağlık alanında dışarıdan iyi gözükse de kötü durumda olduğunu ileri sürdü.

“Sağlık Bakanlığı bizden kaliteli sağlık hizmeti istemiyor” diyerek konuşmasına başlayan Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, ”Aydın’ın sağlık karnesine bakıldığında ilk sıralarda gözükse de maalesef kötü durumdadır. Bunun sebebi ise nitelikli bir hasta bakımı yapamadığımızdan dolayıdır. Performans kriterleridir. Bizden günde belirli bir hasta sayısına ulaşmamızı istiyorlar. Bununla beraber bir hastaya ayrılan süre çok aşağılara çekilmektedir. Nitelikli bir bakım yapılamamaktadır.

Sonrasında bize gelen hastalar, tam bir teşhis konulamadığından hastane hastane dolaşıp perişan olmaktadır. Bu nedenle en kısa zamanda bir çözüm üretilmesi veya performans siteminin kaldırılması taraftarıyız. Bizim anladığımız kadarıyla Sağlık Bakanlığı bizden kaliteli sağlık hizmeti istemiyor. Dakikalık olarak bakılan bir hastanın nasıl iyi olmasını beklersiniz.

Olumsuz sağlık politikaları hekimlerimize şiddet olarak dönüyor. Görevi başında bir çok arkadaşımız şiddete uğradı. Artık olumsuz sağlık politikaları düzeltilmelidir” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar