ADÜ MEB Yurt Dışı Burs Programı Çalıştayı’nda Temsil Edildi

  • Aydın Gazete
  • 14 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Çalıştayda davetli devlet üniversitelerinin yanı sıra YÖK, ÖSYM, Maliye Bakanlığı, MEB, Milli Savunma Bakanlığı, TPAO, TÜBİTAK, TÜİK, Devlet Personel Başkanlığı başta olmak üzere kamu kurumlarını temsilen öğretim üyeleri ve üst düzey bürokratlar da hazır bulundular.

Çalıştayda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’in yanı sıra diğer ilgili Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdürler ve Daire Başkanları da görüşlerini ve konu ile ilgili gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. MEB yetkililerince oluşturulan 4 komisyon halinde 2 gün boyunca yapılan değerlendirme ve çalışmalara ADÜ adına da Yrd. Doç. Dr. Hicabi Arslan tarafından 3 başlık halinde yapılan katkı komisyon tarafından kabul görüp ve değerlendirmeye alındı.

Çalıştayın 2. gününde komisyonların çalışmaları bir değerlendirme raporu halinde MEB Müsteşar Yardımcısı A. Emre Bilgili tarafından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya sunuldu. Bakan Avcı yaptığı teşekkür konuşmasında “Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda 5 yılda 5.000 öğrencimizi 1416 Sayılı Yasa uyarınca yurt dışı lisansüstü eğitime devlet bütçesi ile göndererek hedefe ulaştık. Ancak bu konudaki eksiklikleri ve boşlukları da bu çalıştay sayesinde tamamlayacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Çalıştay katılımcılara “Katılım Belgesi” takdimi ve kokteyl ile sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar