’Alet Çantası’ Aydın’ın Antik Kentlerinde

  • Aydın Gazete
  • 12 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söz konusu projeyi hayata geçirebilmek için Yrd. Doç. Dr. İçten Duygu Çallı koordinatörlüğünde, öğrencilerden oluşan on kişilik ekip bir buçuk aylık bir dönemde hazırlıklarını tamamladı. Etkinliğin yaratıcı uygulamaları kapsamında, dersler Aydın İline bağlı üç antik kentte gerçekleştirildi. İki günlük etkinlikte, ilk durak Tralleis antik kentiydi. Burada konuk öğretim üyesi Eriş, ‘’iletişim ve kadim okur yazarlık’’ konusunda öğrencileri aydınlattı.

İkinci durak olan Magnesia antik kentinde ise ‘’kitle iletişimi ve mit’’ konusu ele alındı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte son durak olarak Priene antik kenti ziyaret edildi ve burada ‘’tragedya ve aydınlanmanın diyalektiği’’ konusu işlendi. İlk günkü etkinliklerin temel amacı, zihinleri bir alet çantası gibi kabul ederek bilgileri zihne teker teker yerleştirmek ve daha kalıcı hale getirmekti ve söz konusu sunumlar da bu amaca yönelik gerçekleştirildi.

Etkinliğin ikinci gününde, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi’nde (AİSYEM) Yrd. Doç. Dr. Ufuk Eriş öğrencilerle tekrar buluştu. İlk oturumda ‘’Pandora’nın Kutusu’’ndan seçilen konular anlatılırken ikinci oturumda ise Eriş, kendisinin doktora tezi olan ‘’Türkiye’de Hacker Kültürü’’ konusunu ele aldı.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 1. sınıf öğrencileri tarafından ilk adımı atılan etkinliğin Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin bir geleneği haline gelmesi hedefleniyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar