’Memleketten Geldik’in Son Durağı Efeler Oldu

  • Aydın Gazete
  • 12 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Kültür Merkezi önündeki alanda düzenlenen “Memleketten Geldik” konulu yöresel ürünlerin sergilendiği etkinlikte bir açıklama yapan organizasyondan sorumlu Hülya Sevinç, on gün sürecek etkinliğin Efeler Belediyesi ile işbirliğinde düzenlendiğini söyledi.

Türkiye’nin değişik yörelerinden gelerek damak tadı zenginliği ile kültürünün tanıtıldığını ifade eden Sevinç, “Bu proje İzmir’den çıktı. Uzun süredir basın ve halkla ilişkiler danışmanlığını yapıyorum. Bu güne kadar hep yöresel lezzetlerle ilgili yapılan çalışmaları izledik. İl bucak memleketten olsun derken bir masal yaratmak istedik. ‘Memleketten Geldik’ projesi kapsamın da bugün Efeler ile birlikte beş yıldır 300 organizasyon gerçekleştirdik. Kendiliğinden sevildi. Böylesine uzun metrajlı bir düşüncemiz yoktu. Yoğun da ilgi görünce belediyelerden de iş birliği olunca sürdürmeye devam ettik. Kışın da alışveriş merkezleri davet eder. Memleketin kokusu hissettirilir.

Biz kimseye bir kenarda etkinliğimizi sürdürelim diye bir çabamız yok. Belediyelerin davetiyeleri üzerini işbirliği içerisinde organizasyonları düzenlemekteyiz. Ülkenin dört bir yanına giderek memleketin ürünlerini sergile olanakları sağlanıyor. Memleketimizde ürünler o kadar zenginleşti ki çoğu ürünleri burada bulundurma olanağımız olmuyor. Gurbette olanlar burada kendi yöresinin insanını görmesi, sergide memleketin damak tadı ürünü yakından ilgilenmesinin yanı sıra memleket sevgisi ve memleket sevdası duyguların da tazelendiğini düşünüyoruz” dedi.

Tüm Aydınlıların davetli olduğu, animasyon gösterilerin de yer aldığı “Memleketten Geldik” yöre ürünlerin sergilendiği etkinlik 22 Mayıs’a kadar süreceği belirtildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar