Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nden Türk Sanat Müziği Konseri

  • Aydın Gazete
  • 12 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin danışanları Nazilli Belediye Sarayı Tiyatro salonunda THM konseri verdi.

Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonunda verilen konseri 500 müziksever izledi. Nazilli Devlet Hastanesi TRSM danışanlarından oluşan koro 2 bölüm halinde 24 eser seslendirdi. Konser öncesinde Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ile ilgili olarak konseri izlemeye gelen müzikseverlere bilgilendirmede bulunuldu.

Sosyal Hizmet Uzmanlığı stajyer öğrencilerinden Gülşen Öztürk yaptığı konuşmada, “Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) Sosyal Toplum Destek hizmeti vermek için yapılandırılmış bir merkezdir. Toplum Temelli yurt sağlığı modeli çerçevesinde tedavi danışan aile eğitimi beceri eğitimi ve gerektiğinde evde takip ve kurum yönlendirmesi yapar etkin ve alışılabilir bir hizmet sunmaya çalışır.

Nazilli Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi olarak 1 psikiyatri uzmanı, 1 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 2 hemşire, 2 eğitmen, 1 idari teknik personel, 1 şoför, 1 güvenlik personeli ve 1 temizlik personelinden oluşan ekibimizle 2011 yılından buyana hizmet vermekteyiz. Her gün ortalama 15-18 danışan merkezimizden aktif olarak faydalanmaktadır. Hedefimiz ruh sağlığı alanında koruyucu hizmet sunmak mesleki ailevi ve sosyal işlerin artmasını sağlamak yakın takip ile hastaneye yatış sıklığını azaltmak. Merkezimiz hakkında bu kısa bilgilendirmenin ardından konserimize başlamadan önce konserimizi dinlemeye gelen davetlilerimize ve müzikseverlerimize teşekkür ederiz” dedi.

Nazilli HEM Müdürlüğü bünyesinde bağlama sanatçısı olarak görev yapan ve Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) korosunu çalıştıran Emrah Çevirgen yönetimindeki koro Türk Halk Müziği konseri verdi. Türk Halk Müziğinin ünlü eserlerini seslendiren solistler davetlilerden sürekli alkış aldılar.

Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının THM konserini Aydın Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Ergun Temiz ve eşi Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi ve yöneticisi Opr. Dr. Şafak Çalışkan, Hastane idarecileri Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Gülmez ile danışanların yakınları ve davetliler katıldılar.

Konser bitiminde Aydın Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Ergun Temiz ve eşi Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi ve yöneticisi Opr. Dr. Şafak Çalışkan sahneye çıkarak koroda görev alan danışanlara çiçek sundular.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar