Ben Böyle Yol Çalışması Görmedim

  • Aydın Gazete
  • 12 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke Belediyesi’nin çeşitli noktalarda yol yenileme çalışmaları devam ediyor.

Söke’de Atatürk, Yenikent ve Sazlı mahallelerinde yoğu şekilde sürdürülen yol yenileme çalışmalarında, yollar yeni parke taşlarına kavuşuyor. Yapılan çalışmalar sonunda Atatürk Mahallesi yaklaşık 40 bin metrekare, Yenikent Mahallesi yaklaşık 30 bin metrekare, Sazlı mahallesi ise 60 bin metrekare yeni parke yola kavuşacak. Bağarası Mahallesi’nde sanayi sitesinde yol yapım çalışmaları sona ererken, Söke Belediyesi ekipleri Bağarası mahallesinde 38. Sokakta yol çalışmalarına başladı. Bağarası’nda yapılan çalışmalar toplam 30 bin metrekareyi bulacak.

Atatürk Mahalle Muhtarı Zeki Acet, mahallesinde yapılan çalışmaların kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Muhtar Zeki Acet; “Mahallemiz elbette güzelliklere yeniliklere layıktır. Ben bu bakımdan belediyemize çok teşekkür ederim. Söke Belediyesi’ne emeklerinden ve çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Benim muhtarlıkta 4. Dönemim mahallemde şimdiye kadar böyle bir çalışma görmedim. Evet her gelen belediye yönetimi kendi çapınca çalışmalar yaptı ama bu kadar geniş kapsamda yol çalışmasını bu yönetim döneminde gördük. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Atatürk mahallemiz altyapı çalışmaları tamamlanmış ya da tamamlanmak üzere olan alanlardan biri. Bizde yol çalışması yaptığımız yerler için özellikle vurgu yapıyoruz, altyapısı bitmiş mahallelere ağırlık vereceğiz dedik. Atatürk mahallemiz de yol çalışmalarımızın ağırlık kazandığı yerlerden biri oldu. Atatürk mahallesinde yaklaşık 30 bin metrekare, belki de üzerinde parke taşı çalışmamız olacak. Şu anda Yenikent mahallemizde de yol yenileme çalışmalarımız var. Ardından Konak ve Fevzipaşa mahallelerinde çalışmalarımız olacak. Kemalpaşa mahallemizde de bazı sokaklarda çalışmamız var.

Ağustos ayı sonuna kadar Söke merkezde ağırlıklı olarak çalıştıktan sonra yeniden çevre mahallelerimize döneceğiz.  Elimizde sihirli değnek yok, ha dediğinizde yolları yapma şansımız yok. Bazı vatandaşlarımız özellikle sosyal medya üzerinden ‘Başkan bu yolları gezmiyor mu’ diye eleştiride bulunuyor. Şuna emin olsunlar başkanları belki de onlardan çok geziyor ve görüyor. İmkanlarımız dahilinde her yere yetmeye çalışıyoruz. Önceden 8 mahalle iken, bugün 49 mahalleye hizmet veriyor konumdayız.  Eskiden 8 mahallede Söke merkezde yapılan çalışmanın belki de aynı oranda yeni mahallelerimizde yaptığımız çalışmalar var. Vatandaşlarımızın bunu bilmesini arzu ediyoruz. Biz bir-iki sene içerinde Söke’nin yol sorununu yüzde 90 oranında çözmüş olacağız” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar