Ümmet Akın’ın Engellileri Unutmadı

  • Aydın Gazete
  • 12 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Başkan Ümmet Akın, yayınladığı mesajında; “Bilindiği üzere 10-16 Mayıs tarihleri arası “Engelliler Haftası” olarak kutlanılmakta ve engelli vatandaşlarımıza yönelik çeşitli programlar düzenlenmektedir.

Biz belediye olarak üstümüze düşen görevi her zaman üstlenerek Engelli vatandaşlarımıza hizmet götürme konusunda tüm imkanlarımızı kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz. Yardıma Muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmak bizim hem en öncelikli görevimiz, hem de gönülden destek vererek ‘Ne oldum değil, ne olacağım’ anlayışıyla engelli vatandaşlarımızın elinden tutmaktır” dedi.

Başkan Akın, mesajını şu sözlerle tamamladı; “Engelli olmak bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve ancak tüm bireylerin ortak çabası ile çözülebilecek bir sorundur. Bu bilinçle eğitimden sağlığa, iş ve mesleki çalışmalardan, kültür ve sanata, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe kadar çok ciddi, çözüm bekleyen sorunlar bulunmaktadır.

Bu sorunların bir an önce iyileştirilmesi ve Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standartları temin etmek için biz belediye olarak her zaman hazırız ve çabalamaktayız“

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar