Aydın Tabip Odası’ndan Şükrü Boylu’ya Destek

  • Aydın Gazete
  • 10 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi önünde gerçekleşen eyleme Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, Prof. Dr. Şükrü Boylu, Aydın Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri ve hekimler katıldı.

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Karagözlü, yaptığı açıklamada, ”Aydın Tabip Odası olarak ADÜ eski rektörü, Tıp Fakültesi öğretim üyesi meslektaşımız Prof. Dr. Şükür Boylu’nun yanındayız. Her düşüncenin özgürce ifade edilmesini önemle savunuyoruz. Bu özgürlük anayasal hak ve güvence altındadır. Ancak bunu başarabildiğimizde herkesi kucaklayacak kadar güçlü ve dirençli bir demekrasi oluşturabileceğimizi düşünüyorum. Yapılan gözaltı , açığa alınma işten uzaklaştırma ve haklarında soruşturma açma gibi uygulamaları kabul edilemez buluyoruz.

Elbet ki metnin içeriği ve ifade biçimi tartışılabilir. Ancak Tabip Odası olarak düşünce ve ifade özgürlüğünün tartışılamaz olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Prof. Dr. Şükrü Boylu hocamız ile ilgili uzaklaştırma kararından geri dönülmesini ve en kısa zamanda hasta ve öğrencileriyle buluşmasını diliyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar