Ömer Günel Çalışma Arkadaşlarıyla Bir Araya Geldi

  • Aydın Gazete
  • 9 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Av. Ömer GÜNEL anneler gününde düzenlediği piknikte çalışma arkadaşları ve dostlarıyla bir araya geldi.

Önder Kamping alanında düzenlenen ve oldukça ilgi gören organizasyonda “Kuşadası’na hizmet etmek için yola devam” mesajı verildi. Hazırlanan ikramlar ve sürprizler organizasyona katılan ailelerin dolu dolu bir pazar günü geçirmesini sağladı.

Av. Ömer GÜNEL yaptığı kısa konuşmada Kuşadası sevdalısı olduğunu ve Kuşadası için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

“Siyasetten anladığım kısaca hizmettir.”

Av. Ömer GÜNEL 2009-2014 yılları arasında CHP Kuşadası Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunmuş, 2014 yerel seçimleri için CHP Kuşadası Belediye Başkanlığı A.Adayı olarak alışılmışın dışında çalışma yoğunluğu ve yöntemleriyle Kuşadası siyasetine farklı bir soluk getirmişti.

Av. Ömer GÜNEL’in yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

“Bu pikniği neden yaptık? Neden ihtiyaç duyduk?

Bir süredir uluslararası politikanın etkileri acı olmuştur. Bugün Suriye savaşının içinde olmadığımız halde Kilis’te 22 yurttaşımız ölmüştür. Türkiye turizmi bıçak gibi kesilmiştir. Esnafımız darboğazın içinde ne yapacağını bilemez durumdadır. Siyaset tıkanmış, moraller bozulmuştur. Bu kasvetli ortamda istedik ki, kasveti dağıtalım, dostlarla birlikte olalım ve birlik içinde olalım. Bizim soframızda 7’den 70’e herkese yer vardır. Kimlik ve mevkii gözetmeden yüreğimiz herkese açıktır. Bunun da göstergesi, bu güçlü katılımınızdır. Emekleri geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum.

“Bugün Kuşadası Türkiye Turizminin öncüsü, ama maalesef hak ettiği hizmetin fakiri olmuştur.”

Tabi burada iken, bazı sorulara da yanıt vermek gerekiyor. Bana soruyorlar , “tekrar sahaya mı indin?”, “adaylık isteği devam ediyor mu?“ diye. Sevgili dostlar, benim için siyaset şu demektir: Kuşadası’na olan sevgim, vefam ve bunun sonucu olarak Kuşadası Halkının beklentilerini gerçekleştirme arzusu… Siyasetten anladığım kısaca hizmettir. Ben kendime siyasetçiyim demiyorum, Kuşadası’nın hizmetçisiyim diyorum. Çünkü bugün Kuşadası Türkiye turizminin öncüsü, ama maalesef hak ettiği hizmetin fakiri olmuştur. Ancak, herkes bilmelidir ki, Kuşadası sahipsiz değildir. Dün biz bunu ifade etmek için yola çıkmıştık. Hiç durmadık ki tekrar yola çıkalım, sahaya inelim… Çıktığımız yola aynı bakış açısı ile devam ediyoruz. İyi yapılana iyi, kötü yapılana dur diyebilen bir anlayış içindeyiz. Kuşadası’nda taş üstüne taş koyan herkesi yürekten alkışlarız. Öncelikle; öneren, önderlik eden, uyaran oluruz. Siyaset kimsenin şahsi meselesi değildir. Mesele Kuşadası’na hizmettir. Kuşadası’na hizmeti merkezinize aldığınızda bakış açınız değişiyor.

“TARİŞ alanı için Aydın Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

TARİŞ alanı için Aydın Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. 2012 yılında Belediye başkanlığı aday adaylık projelerimizin içinde burası vardı. O zaman hazırladığımız proje hem toprak sahayı, hem de TARİŞ alanını kapsıyordu. Bugün de çoğunluğun bakışı ile uyumlu. Diliyorum ki, proje bir an önce gerçekleşsin. Hiçbir hizmet emeksiz, hazırlıksız olmaz. Biz o emeği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Kaybedecek hiç zaman yok. Çünkü her geçen gün Kuşadası kaybediyor. Herkes bunun farkına varmalı ve öyle davranmalı.

Bugün çok özel bir gün: bir yandan hepimizin yüzünü güldüren büyük sanatçı Zeki Alasya’nın ölüm yıldönümü. Onu rahmetle ve sevgiyle anıyorum. Diğer bir yandan dünyanın Hitler faşizminden kurtulduğu gün, Allah ülkemi faşizm den ve faşist zihniyetlerden korusun. Ayrıca, anneler günü ki, biz bu duyguyu yeni doğan oğlumuz Rüzgar Ali nedeniyle şimdilerde çok taze yaşıyoruz. Başta eşim Duygugül olmak üzere ilk rehberlerimiz, fedakar ve sevgi dolu annelerimizin anneler gününü kutluyorum. En derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar