Başkan Esnafla Bir Araya Geldi

  • Aydın Gazete
  • 4 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası şehir merkezinde dört ayrı noktada düzenlenen toplantılarla çarşı esnafının sorunlarını dinledi. Kahramanlar Caddesi, Sağlık Caddesi, Kaleiçi ve Balıkçı Hali’nde düzenlenen toplantılarda Başkan Kayalı’ya Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Tufan Asrav ve Muzaffer Eryiğit eşlik etti.


TURİZM KRİZİNDEN EN AZ ETKİLENEN NOKTALARDAN BİRİSİ KUŞADASI

Son dönemde artış gösteren terör olaylarından dolayı ülke genelinde yaşanan turizm krizinden Kuşadası’nın çok az etkileneceğini belirten Kayalı “Ülkemizin hali malum. Hergün bir yerlerde bombalar patlıyor, insanlar yaşamlarını yitiriyor. Bu durum turizm sektörünü de fazlasıyla etkilemiş durumda. Rezervasyonlar iptal ediliyor ve yeni rezervasyon gelmiyor. Ama bu durum Kuşadası’nı diğer bölgeler kadar fazla etkilemedi. Örneğin Almanya’dan gelen rezervasyon rakamları geçen yıllarla aynı görünüyor. Durumun bu şekilde devam etmesi için biz de elimizden geleni yapacağız. Tanıtım için atağa geçtik. İlk olarak büyük seyahat acenteleri ve uçak firmalarıyla olumlu görüşmelerimiz oldu. Şimdi de Avrupa basını ile görüşüyoruz. Avrupa’nın önde gelen gazetecilerini Kuşadası’na getirerek kentimizin tanıtımını yapacağız. Sizlerden ricam kentimize gelen turistlere kaliteli hizmet sunarak onları memnun etmenizdir” dedi.

İŞGALİYE KONUSUNDA ANLAŞMALIYIZ

Kuşadası Belediyesi tarafından son iki yıl içerisinde uygulanan işgaliye konusuna esnafın uyum sağlaması gerektiğini vurgulayan Kayalı “İşgaliye sorununun bitmesi, kentimizin geleceği için çok önemli. 2 yıldır bunun çalışmasını büyük bir titizlikte yürütüyoruz. Yer yer zabıta ekiplerimizle aranızda nahoş mevzular yaşanmış olsa da, sizlerin de sorunun çözülmesini istediğinizi biliyorum. Sizin kazancınızı etkilemeyi elbette istemiyoruz. Sizin kazanmanız Kuşadası’nın kazanmasıdır. Ne yapıp ne edip işgaliye konusunda anlaşmalıyız. Seyyar satıcı ve trafiğe kapalı alanlarda motosiklet konusunda tavrımız net, göz açtırmayacağız. Emniyet Müdürlüğü’nden de destek alıp bu sorunu tamamen bitireceğiz” dedi.

İKİ YIL BOYUNCA SİZLER İÇİN ÇALIŞTIK

Kuşadası Belediyesi seçilmişleri olarak önümüzdeki aydan itibaren vatandaşlarla daha sık bir araya gelineceğini belirten Kayalı “İki yıldır ‘yerinizde oturuyorsunuz’ şeklinde eleştiriler alıyoruz. Ancak biz iki yıldır sizler için çalışıyoruz. Sizlere daha kaliteli hizmet üretmek için alt yapı oluşturuyoruz. İlk olarak belediyemizi kurumsallaştırma yoluna gittik. Bunu tümüyle başardık. Kuşadası Belediyesi’nde işler artık çok daha seri bir biçimde çözüme kavuşuyor. Büyükşehir Yasası bizi duraklatan unsurlardan biriydi. Önümüze bu konuda birçok engel çıktı. Büyükşehirlere bağlı ilçe belediyelerinin elindeki yetkiler çok daraltıldı. Bu, Büyükşehir Belediyemizle aramızda sorun varmış şeklinde anlaşılmasın. Aksine hiçbir sorunumuz yok. Büyükşehir yetkililerimizle yapacağımız görüşmelerle yaşanan aksaklıkları bitirmek için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki aydan itibaren belediyedeki işlerimizi bürokratlarımıza bırakıp halkımızla buluşmalarımızı daha da sıklaştıracağız” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar