Söke Belediyesinden Vatandaşa Yardım Eli

  • Aydın Gazete
  • 4 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke’ye bağlı Yeşilköy Mahallesi’nde Mart ayı içinde bir ev, çıkan yangında kül olmuştu.

Yangının gündüz saatlerinde meydana gelmesi ve evde kimsenin bulunmaması felaketin daha da büyük olmasını önlemiş; ancak evde büyük maddi zarar meydana gelmişti. Dilek Özel’in yaşlı annesi ve iki kızıyla yaşadığı evde kullanılacak eşya dahi kalmamıştı. Bu yangına duyarsız kalmayan Söke Belediyesi yardım elini uzatmış, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş yangın çıkan eve giderek;  mağdur Dilek Özel’e ‘yanındayız’ mesajı vermişti.

“YARDIM ELİ UZANDI”

Söke Belediyesi Yeşilköy mahallesinde çıkan yangında büyük zarar gören evin onarımı ile işe başladı. Son olarak da oturma grupları, beyaz eşya (buzdolabı, fırın, çamaşır makinası)’dan halısına kadar eşyalar Söke Belediyesi ekiplerince Yeşilköy’e ulaştırıldı. Dilek Özel ile Nazife ve Ayşe adındaki iki kızı da yeni eşyalarının mutluluğunu yaşadı.

Yeşilköy Muhtarı Ahdettin Topan; “Yangın sonrasında Söke Belediyesi’ne müracaat ettik. Söke Belediyesi evi yanan aileye her türlü destek ve yardımı yaptı. Ne dendiyse yerine geldi, çok mutluyuz. Yapanlardan Allah razı olsun. Başkanımıza ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar