Aydın’da Girişimcilik Eğitimleri Başladı

  • Aydın Gazete
  • 2 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da İş Kadınları Derneği ile İŞKUR işbirliğinde düzenlenen ve KOSGEB Yeni Girişimciler Desteği kapsamında desteklenen girişimci adaylarına yönelik ’Girişimcilik Eğitimleri’nde 4 grup halinde 100 kişi ile eğitimlere başladı.

“Bir hayal kur ve ona sahip çık” diyen Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi, ”Dünya çok acımasız. Kesinlikle siz buna diz çökmeyin. Eğer buna karşı gelmez iseniz hep orda kalırsınız. Önemli olan darbelerden çok tekrar kalkıp yürüyebilmektir. Sizlerden bir isteğimde yaptığınız yapacağınız işleri küçük görmeyin. Büyük bir çığ bile küçücük bir kar tanesi ile oluşuyor. Arzumuz kendimizi kurtaracağım gayreti için değil, yanınız da 5 kişi 10 kişi çalıştırarak onlara istihdam sağlamayı hayal edin. Para kazanmak başarılı olmak cesur insanların işidir. Asla korkmayın emin adımlarla ilerle ilerleyin” dedi.

Aydın İş Kadınları Derneği Başkanı Belgin Çekmen ise, ”Aydın İş Kadınları Derneği olarak İŞKUR ile ortaklaşa bu kursları açmaya karar verdik ve çok ciddi bir katılımla karşılaştık. Bu süreç 4-5 ayı süren bir süreçten oluşmaktadır. Bugün burada bunun imza törenini gerçekleştirdik. Bu kurstan başarılı olan kişiler KOSGEB’ten hibeli ve hibesiz desteklerden yararlanabilecek. Bizlerde İş Kadınları Derneği olarak ticaret hayatları içerisinde almaları gereken mesleki eğitimleri atölyelerimizde eğitim veriyoruz.

Buradan aldıkları sertifikalar ile yapacakları işlerde yol gösterici olacağız. Arkadaşlarımıza hizmet etmek için onların yanındayız” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar