Atık Yönetimi İçin Vatandaş Desteği

  • Aydın Gazete
  • 2 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kapı kapı gezerek vatandaşları çöplerin ayrıştırılması konusunda bilgilendiriyor.

Söke’de 10 noktaya montajı yapılan yer altı konteynırlarının kullanımı konusunda başta olmak üzere katı atık yönetim sistemi dahilinde atıkların ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması konusunda da bilgiler verilirken; vatandaşlara bu konuları içeren broşürler de dağıtılıyor.

Söke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Lütfiye Öner; “Vatandaşlarımızı katı atık yönetimi konusunda bilgilendirmek adına Biosun firması ile birlikte kapıda bilgilendirme yapıyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza belediyemizce yürütülen atık yönetiminin nasıl bir programla yapıldığını ve bu programa vatandaşlarımızın nasıl katkı sağlayabileceklerini anlatıyoruz. Çünkü bir kentin temizliğinde asıl ş vatandaşlarımızda başlıyor. Önce vatandaşlarımız duyarlı olup, kurallara uyarsa daha temiz bir Söke’de yaşayabiliriz. Bu nedenle Söke ilçe merkezinde ev ve işyerlerinde, ayrıca semt evlerimizde bilgilendirme eğitim programları düzenliyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar