Sağlık Hukukundaki Güncel Yaklaşımlar Aydın’da Konuşuldu

  • Aydın Gazete
  • 2 Mayıs 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da düzenlene Sağlık Hukukunda Güncel Yaklaşımlar sempozyumuna Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Nevzat Önen, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Ergün Temiz ile sağlık tesisleri yöneticilerinin yanısıra Denizli ve Muğla Kamu Hastaneler Birliği personellerinden oluşan kalabalık bir grubun katıldı.

Sempozyumun açılışında konuşan Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan, “Tıp alanında değişen, gelişen teknoloji ve tedavi metotları ekseninde hastaya sunulan imkan ve desteğin sınırlarının genişlemesi, bazı temel hakların sağlanması ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Son zamanlarda sıkça gündeme gelen hasta ve çalışan hakları kavramı; Hastaların malpraktis, sağlık çalışanlarının mobbing davaları ile bireysel haklarını koruma yoluna gitmeleri ve bunun sonucunda sağlık çalışanları için her iki konuda ortaya çıkan bilgi ihtiyacının karşılanamadığı görülmektedir. Bu noktada, Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak çalışanlarımızı, aynı zamanda bölgemizde hizmet vermekte olan tüm sağlık çalışanlarını sağlık hukuku konusunda bilgilendirmek amacıyla neler yapılabilir düşüncesinden yola çıkarak Sağlık Hukukunda Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu hayata geçirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Mobbing ile Mücadele Derneği Antalya Şube Başkanı Dr. Mehmet Ozan Uzkut, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürkan Sert, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ayhan Uludağ, İstanbul Barosu Sağlık Hukuku Merkezi Genel Sekreteri Avukat Funda Işık Özcan sunumlarıyla sağlık çalışanlarını aydınlatarak soruları cevapladı. Sempozyum katılımcılara sertifika verilmesi ile sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar