Aydınlı Sağlıkçılar Turnuvada Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 29 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

2016 yılının Tütünle Mücadele yılı olması sebebi ile Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen Futbol Turnuvası “Yaşasın Dumansız Hava Sahası” temalı slogan ile start aldı. 18 Nisan Pazartesi günü Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplantı Salonunda çekilen kuralar sonucunda A,B,C ve D Grubu olmak üzere 4 ayrı gruptan oluşan turnuva Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan’ın başlama vuruşu ile başladı. 16 takımın bulunduğu turnuvada kıran kırana geçen mücadeleler oynanırken ilk maçta Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği rakibi Aydın Sağlık Müdürlüğü’nü 5-1 mağlup etti.

“SAĞLIKLI YAŞAMAYA DİKKAT ÇEKİYORUZ”
Sağlıklı yaşamaya dikkat çekmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak durma anlamında bu tür turnuvaları her yıl düzenlemeye çalıştıklarını ifade eden Aydın Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Kasım Çetin, “Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) önderliğinde, tütün ürünleri tüketiminin ve tütün dumanına maruz kalmanın yol açtığı sağlık, sosyal, çevresel ve ekonomik sorunlara karşı yürütülen mücadele kapsamında tüm dünya ülkelerinde her yıl 31 Mayıs günü belirlenen tema kapsamında “Dünya Sigarasız Günü” olarak kutlanmaktadır. Tütün kontrolünde temel amaç; tütün ürünleri tüketiminin başta kanser olmak üzere çeşitli hastalıklarla ispat edilmiş sebep-sonuç ilişkisi nedeniyle kullanım yaygınlığı dikkate alınarak, tüketimi azaltmak, özellikle çocuklar ve gençler başta olmak üzere tütün tüketimine başlamayı önlemek ve başkasının tükettiği sigara dumanından dolayı pasif etkilenimi ortadan kaldırmaktır.

Biz de bu amaçla sağlık kuruluşları ve çalışanları olarak düzenlediğimiz futbol turnuvası ile sağlıklı yaşamaya dikkat çekmeye çalışıyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar