Anaokulu Öğrencileri Eğitim Gezisine Çıktı

  • Aydın Gazete
  • 27 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Sabah saatlerinde Nazilli Belediyesine ait otobüslerle Hilal Hanım Anaokulundan ve otellerinden alınan minik öğrenciler Kartlısan Geri Dönüşüm Merkezine getirildiler.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile buluşan öğrenciler Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Kartlısan Geri Dönüşüm Firması yetkililerinden bilgiler aldılar. Atıkların nasıl toplandığı ve toplanmasının doğamızı korumak adına ne denli öneli olduğunu öğrenen öğrenciler Kartlısan Geri Dönüşüm Merkezindeki izlenim sonrası Eski Sümerbank Fabrikasının bulunduğu alana getirildiler. Azerbeycan’dan gelen misafir öğrenciler ülkelerine özgü folklor gösterilerini sunmasının ardından Nostalji treni Gıdı Gıdı ile gezi yaparak Nazillinin tarihi bir değerini yerinde incelemenin mutluluğunu yaşadılar.

Gezilerinin ardından misafirlerini Başkanlık makamında ağırlayan Belediye Başkanı Haluk Alıcık burada Anaokulu yetkilileri ve öğrencilerle sohbet etti. Ziyaretin sonunda Başkan Alıcık öğrencilere Nazilli Belediyesi olarak eski oyunların yeni nesil tarafından öğrenilerek oynaması ve oyunlarımızın unutulmaması için hazırlattığı “Bir Zamanlar Oynardık” isimli kitabı hediye etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar