Aslında Fakir Ama Resmiyette Fabrikatör

  • Aydın Gazete
  • 26 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Efeler İlçesi’ne bağlı Kocagür Köyü Mahalesi’nde yaşayan 36 yaşındaki Şerife Kurtulan, geçen yıl kimliğini kaybedince başına gelmedik kalmadı.

Okur-yazarı bile olmamasına rağmen kaybolan kimliği yüzünden önce tutuklandığını sonra salıverildiğini, ancak halen mahkeme kapılarında dolaşmak zorunda kaldığını belirten Şerife Kurtulan, “Bir kimliğim kayboldu, adeta hayatım karardı. Okur yazarlığım da yok. Ne olur beni bu çileden kurtarsınlar” dedi.

Edinilen bilgiye göre Aydın Efeler İlçesi Kocagür Köyü Mahallesi’nde ikamet eden Şerife Kurtulan, geçen yıl Aydın Efeler İlçe Merkezi’nde kimliğini kaybetti. İddiaya göre kimliği bulup bilgileri ile ticaret yapan şebeke, işyeri açıp kredi kullandı. Ev ve şatolar alıp sattı. Aradan bir süre geçtikten sonra eve gelen jandarmalardan olayı öğrenen Şerife Kurtulan, o günden bu yana adliye ve cezaevlerinde dolaştığını belirterek, “Kimliğimi kaybettiğimden sonradan haberim oldu. Benim kimlik bilgilerimi kullanarak işyeri açmışlar, fabrika işletmişler, şato alıp satmışlar. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bir gün eve jandarma gelip beni götürdü. Okur yazar da olmadığımdan hiçbir şey yapamadım. Tutuklandım. Önce Aydın Cezaevi’nde ardından da İstanbul’da cezaevinde yattım. Kısa bir süre yattıktan sonra salıverdiler. Ama hiçbir şey bilmediğim için İstanbul’dan dönerken yol parasını bile Savcı Bey’den istedim. Sağ olsun evime gönderdiler ama halen sürekli ifadeye gitmekten yoruldum” diye konuştu.

“AYNI KİMLİK YABANCI UYRUKLU BİR BAYAN TARAFINDAN DA KULLANILMIŞ”
Şerife Kurtulan’ın kimliğinin sadece dolandırıcılıkta değil aynı zamanda yabancı uyruklu bir bayan tarafından da kullanıldığı ileri sürüldü. Bu arda, aynı kimlik üzerine yapılan bir işlem dolayısıyla Buca Cezaevi’nde O.K. isimli bir erkek şahsın da tutuklu olduğu öğrenildi. Isparta 5. Asliye Ceza Mahmkesi’nde de aynı kimlik olayından dolayı farklı bir davanın olduğu öğrenilirken kaybolan kimliği ile birlikte adeta sağlığını da kaybettiğini belirten Şerife Kurtulan, “Ne okumam var ne yazmam. Hiçbir şey bilmiyorum. Ne sorsalar cevap veriyorum ama önce kimliğim sonra da yaşadığım stresten dolayı sağlığım kayboldu. Ne olur bana yardımcı olsunlar” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar