Didim’de E- Tebligat Bilgilendirmesi Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 21 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

E-tebligat uygulamasıyla ilgili olarak Didim Vergi Dairesi Müdürlüğü bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Didim Vergi Dairesi Müdürü Aziz Sarı, e-tebligatın mükellefleri ilgilendirdiğini belirterek uygulamanın 1 Ocak 2016 tarihine başlayacağını söyledi.
E- tebligat uygulamasıyla ilgili olarak Didim Vergi Dairesi Müdürlüğü bilgilendirme toplantısı düzenledi. Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Kaymakam adayı Emre Can Polat, Aydın SMMO Başkanı Fettah Açan, Didim Ticaret Odası başkanı Şaban Üstünda, Aydın SMMO Didim temsilcisi Ahmet Karaoğlu, Didim EKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan yardımcısı Metin Destici ile muhasebeciler katıldı.
Toplantıda konuşan Didim Vergi Dairesi Aziz Sarı, 1 Ocak 2016’tan itibaren e- tebligat döneminin başlayacağını, mükelleflere bu konudaki bilginin yine mükelleflerin isteğine göre kısa mesaj yada e-posta yöntemiyle yapılacağını söyledi. Sarı 1 Ocak’tan itibaren mükelleflere tebligatın gelmeyeceğini ve her mükellefin e-tebligatla ilgili internet üzerinde şife ve kullancı adıyla tebligatlarını görebileceğini belirterek “bu sorumluluk mükelleflerin kendisine ait olacak; Muhasebecilerin bu konuda sorumluluğu olmayacak. Ama bu işi eğer mükellef kendi yapamaz yada şife alamazsa muhasebecisinde destek alabilir. Sistemin e-tebligata geçmesinden sonra maliyetler düşecek ve bu para devletin kasasında kalacak. Didim’de bu anlamda ciddi bir posta maliyetimiz vardı. Yılda 100 binin üzerinde posta gönderiyorduk. Bu yükten kalkmış olacak.” dedi.Bilgilendirme toplantısı soru-cevap kısmı ile sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar