Efeler İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Duygulandırdı

  • Aydın Gazete
  • 24 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Duygu yüklü gecede öğrenciler seslendirdikleri eserler ve semazen gösterileri ile program sonunda ayakta alkışlandı.

Aydın Şükran Güngör Sahnesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve ardından Kur’an tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Efeler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Murat Dengiz, “Biz insanlık olarak O’nun nuruna ve O’nun ahlakına muhtacız. Tüm insanlık hem huzuru hem her iki cihan mutluluğunu ancak Peygamberimizin sünnetine uyarak ulaşabilir.

Bildiğiniz gibi İslam dini son din. Tevrat’ta ayet ve Kur’an-ı Kerim’de de Muhammed olarak geçen bizlerin son peygamberi olan Hz. Muhammed Mustafa’nın Kutlu Doğum Haftası’nda ve özellikle tüm okullarda gerçekleşen bu programlarda hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin bu mübarek üç aylar olan bu mübarek günlerde kendimize yaşantısını örnek aldığımız bu günlerde burada peygamberlerin, evliyalarını ve çok kıymetli insanların izinden gidecek gençler görüyorum.

Bu gençlik gelecekte İslam’ı en güzel şekilde yaşayacak, memleketlerine faydalı olacak ve toplumun beklemiş olduğu huzuru, barışı ve mutluluğu bu gençlik sağlayacak. Efeler İmam Hatip Ortaokulu olarak da geleceğe yön verecek ve Peygamberimiz Hz. Muhammde (S.A.V) izinden yürüyecek gençler yetiştirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Şiirler, ilahiler ve semazen gösterisi şeklinde yaklaşık 2 saat süren programın sonunda Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar