Nazilli’de 23 Nisan Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

  • Aydın Gazete
  • 23 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları saat 09.00’da İstasyon Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği törene, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program daha sonra ise Nazilli Şehir Stadında devam etti. Zafer Ortaokulunun ev sahipliğini yaptığı kutlamalar, İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan’ın çocukları ve halkı selamlaması ile başladı. Törenlere İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Milli Eğitim Müdürü Yener Gök, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
“AMACIMIZ ÇOCUKLARA SEVGİ VE GÜVENİ GÖSTERMEKTİR”
Saygı Duruşunun ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök, günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Gök, “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan TBMM’nin açılışını 96’ıncı yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengarenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız” dedi. Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Milli Egemenlik’ konulu kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
NAZİLLİLİLER KUTLAMALARA İLGİ GÖSTERMEDİ
Ödül töreninden sonra kutlamalar, Zafer Ortaokulu anasınıfı öğrencilerinin kolej dansıyla başladı. Dansın sonunda Atatürk’ün posterini açan minik öğrenciler büyük alkış aldı. Ardından Ukrayna’dan gelen öğrencilerin yöresel dans gösteri ile kutlamalar devam etti. Folklar gösterilerinin ardından tüm protokol üyeleri ellerinde bayraklar ile sahaya inerek kutlamalara eşlik etti. Öğrencilerin gösterisinin ardından resmi kutlamalar sona erdi. Öte yandan yaklaşık 900 Nazillilinin katıldığı kutlamalara ilginin az olması gözlerden kaçmadı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar