ADÜ, Senai Demirci’yi Ağırladı

  • Aydın Gazete
  • 23 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

ADÜ eğitim gören Ganalı öğrenci Zakaria Muntari’nin Kur’an-ı Kerim’den okuduğu bir sure ile başlayan konferansa, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, akademik ve idari personel ile sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve öğrenciler katıldı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Peygamberimizin bizler için hayatını vakfettiğini ve yaşamındaki zevklerden vazgeçtiğini ifade etti ve O’nun daha peygamber olmadan önce insanların güvendiği birisi olduğunu, sözünde yalan olmadığını belirterek, biz Müslümanların ve insanlığın Hz. Muhammed’i örnek alması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Bircan’ın konuşmasının ardından sunumuna başlayan Dr. Senai Demirci, Peygamberimizin hayatından detaylar aktardı. Hz. Muhammed’in karşılaştığı olaylar karşısında nasıl tavır aldığını ve nasıl bir yükün altına girdiğini anlatarak, Peygamberimizin nasıl rehber bir insan olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra Hz. Yusuf kıssası ile rüya içinde rüya olduğunu anlatarak ümitten bahseden Dr. Demirci, “Ben bütün genç arkadaşlara söylüyorum. Allah’la kul arasındaki ilişkinin, etkileşimin adı ümitten başka bir şey değildir. Allah kulunun kendisinden ümit kesmemesini ister” dedi.

Hz. Muhammed’in âlemlere rahmet olarak gönderildiğini de ifade eden Dr. Demirci, Peygamberimizin ümit kaynaklarımızdan biri olduğunu hatırlattı.

Dr. Senai Demirci’nin konferansın sonunda okuduğu “Kıl Beni Ey Namaz” adlı şiiri seyircilerden tam not alırken, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın teşekkür ve hediye takdimi ile konferans son buldu.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar