Efeler Diyarı Aydın’dan Şehitlere Bin Selam

  • Aydın Gazete
  • 21 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Valiliği, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde geleceğin Türkiye’sini yönetecek nesillere milli ve manevi duyguların aktarılması amacıyla, orkestra eşliğinde en kalabalık öğrenci korosu ve en çok çocukla “Çanakkale Ağıdı” rekor denemesi yapılacak.

Dünya Çocuk Rekorları kapsamında binlerce öğrencinin Aydın Adnan Menderes Stadyumunda 23 Nisan 2016 Cumartesi günü “Çanakkale Ağıdı” söyleyerek gerçekleştireceği rekor denemesi Aydın Valisi Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Bekir Çeker, MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, Dünya Çocuk Rekorları yetkilisi Aydın Türkgücü tarafından Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edilecek.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programını ve “Efeler Diyarı Aydın’dan Şehitlere Bin Selam” projesi ile “Binlerce Öğrenciyle Çanakkale Ağıdı” söyleme rekor denemesi hazırlıklarını tamamladı. 23 Nisan 2016 tarihinde saat 09.00’da Valilik binası önünde yapılacak çelenk koyma töreni ile başlayacak törenlerde öğrenciler, çelenk koyma töreninin ardından şenlik yürüyüşü ile bando eşliğinde Adnan Menderes Stadyumuna yürüyecek. 23 Nisan Kutlama programı saat 11.00’de Adnan Menderes Stadyumunda başlayacak.

“7 Bölge, 4 İklim” sloganıyla öğrenciler tarafından folklor gösterisi ile tamamlanacak. Program “Binlerce Öğrenciyle Çanakkale Ağıdı” söyleme rekor denemesi ile son bulacak.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar