Toplum Liderleri Kan Bağışı Yaptı

  • Aydın Gazete
  • 21 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Kaymakamlığı ve Türkiye Kızılay Derneği Aydın Şubesi işbirliğiyle “Toplum Liderleri Sunumu ve Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası” gerçekleştirildi. Efeler Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakam İzzettin Sevgili, ilçe idari amirleri, okul müdürleri, muhtarlar, din görevlileri, dernek, oda ve sivil toplum örgütlerinin katıldı.

Etkinlikte kan bağışının önemine dikkat çeken Türk Kızılayı Aydın Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Rıdvan Şenol, “Türk Kızılayı Güvenli Kan Temininde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefleyen “Ulusal Güvenli Kan Temini Programı”nı Sağlık Bakanlığı’nın adına ve denetiminde 2005 senesinden bu güne kadar başarı ile yürütmektedir. Programın amacı ülke kan ihtiyacının tamamının gönüllü, düzenli, bilinçli ve karşılık beklemeyen bağışçılardan elde edilmesidir. Unutmamak gerekir ki ülkemizde her 15 saniyede 1 kişinin kana ihtiyacı olmaktadır. Kan ihtiyacının ne kadar önemli olduğunu zaman zaman hepimiz yaşayarak öğreniyoruz. Bu zorluğu aşmanın tek yolu, toplumsal duyarlılığımızın artmasıdır.

Bu amaçla Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü olarak sorumluluk sahamızda yeni bir farkındalık hareketi başlatıyoruz. Millet olarak kenetlenme ve dayanışma içinde olmanın en güzel örneklerinden birini sayın valilerimizin ve kaymakamlarımızın önderliğinde il ve ilçelerde düzenlediğimiz ‘Toplum Liderlerinin Bilinçlendirilmesi’ çalışmaları ile ortaya koyuyoruz. Ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin karşılanması amacıyla yürüttüğümüz çalışmalara, verdikleri desteğin devam etmesi ve yeni hayatların kurtarılmasını sağlayacak yeni kan bağışçılarının kazanılması amacıyla, tüm toplum liderlerinin harekete geçeceği toplantılarımızdan bir yenisini Sayın Kaymakamımız İzzettin Sevgili başkanlığında Efeler ilçemizde gerçekleştirdik” dedi.

Sunumun ardından düzenlenen gönüllü kan bağışı kampanyasına büyük ilgi gösteren toplum liderleri, Aydın ili genelinde halen kan aramak zorunda kalan hasta ve hasta yakınlarının mağduriyetinin giderilmesi kan bağışında bulundu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar