Söke Sivrisineğe Bu Yıl da Savaş Açtı

  • Aydın Gazete
  • 20 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sinek, sivrisinek ve haşerelerle etkin mücadelesine bu yıl da planlı şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl mistbower, termal fog ve ULV sistemleri ile makine parkını güçlendiren Söke Belediyesi’nin ilaçlama timleri, Söke halkına sineksiz bir sezon yaşatmak için yine kararlı. Sineklerin üreme alanlarında yapılan çalışmalarda ağaçlık bölgeler, durgun sular, dere yatakları başta olmak üzere rogar ve ızgaralarda da termal sisleme çalışmaları yapılıyor.

Sinek ve sivrisinek mücadelesinde yapılan ilaçlamalar kadar vatandaşların da duyarlı olmalarının önemine bir kez dikkat çekiliyor. Vatandaşlardan ev, bahçe ve yaşadıkları alanda su birikintilerinin oluşmamasına dikkat etmelerini istenirken; inşaat alanlarında saksı, lastik veya göz ardı edilen bir bidonda dahi biriken suların sivrisineklerin üreme merkezi olabileceği belirtiliyor.  

Diğer taraftan Sökeli vatandaşların yaşadıkları alanlarda sivrisinek yoğunluğunu gözlemledikleri anda Söke Belediyesi’ne ihbarda bulunabilecekleri belirtiliyor. Bu türlü ihbarları değerlendiren Söke Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, yaşanılan sıkıntının kaynağını tespit ederek, gerekli müdahaleyi zamanında yapabiliyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar