ASKİ Beceriksiz ve İş Bilmez

  • Aydın Gazete
  • 20 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Germencik’te su kesintilerinin vatandaşı mağdur ettiğini savunan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Her fırsatta bizlere saldırmayı iş edinen bazı arkadaşlar iki gündür yaşanan su kesinti ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmuyor.

Her ay büyükşehir belediyesi tarafından 2-2,5 milyon liralık su parası toplanan ilçemizde iki gündür sular kesik ve vatandaş mağdur olmuş durumdadır. Onca su parasını alan Büyükşehir Belediyesi, Germencik Park Mahallesindeki normal şartlarda bir haftada bitecek olan işi, tam bir buçuk ayda bitirmiştir. Bizim hızlı bir şekilde tamamlamayı planladığımız işin gecikmesine neden olmuştur. Buna rağmen su boruları değişir değişmez kısa surede asfaltlama işini bitirdik. Aynı sıkıntı daha önce Mesudiye Mahallesinde de yaşandı. Şu net bir şekilde anlaşıldı ki ASKİ iyi yönetilemiyor, Büyükşehir iyi yönetilemiyor” dedi.

Sorunun bir an önce çözülmesini talep eden Başkan Akın; “Yaşanan iki günlük su kesintisi ile vatandaşımız isyan etti. Bu beceriksizliğin ve iş bilmezliğin resmidir. Bizim Büyükşehir Belediyesinden beklentimiz kendisine çeki düzen vermesi halkımızı derhal sağlıklı suya kavuşturmasıdır” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar