Çok Amaçlı İki Sosyal Tesis Geliyor

  • Aydın Gazete
  • 18 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

2016 yatırım ve hizmetler programı kapsamında geçtiğimiz aylarda ihale ve yer tespit çalışmaları gerçekleştirilen ve ilk kazması vurulan iki tesisin de en geç dört ay içerisinde tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacağı açıklandı.

TÜM İHTİYAÇLARA YANIT VERECEK İKİ TESİS

Geçtiğimiz yıl proje çizim ve yer tespit çalışmalarımızı çalışmaları gerçekleştirilen bu yıl da ihale işlemleri tamamlanarak yapımları başlatılan iki sosyal tesisin içeriğine ilişkin bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Kale; “Yaklaşık 389 bin Tl’ye mal olacak olan tesislerimizin yapımına daha önce söz verdiğimiz gibi başlattık. İnşallah en geç 4 ay içerisinde tesislerimizi tamamlayarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Tesislerimiz içerisinde çocuk oyun alanları, muhtarlık ve doktor odaları, düğün salonu, spor üniteleri, kafeteryası, yürüyüş ve dinlenme alanları, köy kahvesi gibi çok amaçlı olarak tasarladık. Böylece Sandıklı ve ikizdere Mahalle Sakinlerimizin yıllardır talep ettiği ama bir türlü çözülemeyen sorunlar bu iki projemizle çözüm bulacaktır” dedi.

İKİZDERE’NİN DERDİNE KALE DERMAN OLDU
İkizdere Barajı’nın tamamlanmasıyla birlikte Karabağ Mahallesi’ne yakın bir alan üzerinde tekrar kurulan İkizdere Köyü’nde yıllardır yaşanılan köy kahvesi, sağlık odası, muhtarlık hizmet odası, çocuk oyun alanı, düğün alanı gibi sorunlar bir türlü çözüme kavuşturulamamıştı. Aydın’ın Büyükşehir statüsüne alınmasıyla birlikte 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde mahalleyi ziyaret eden Başkan Kale “İncirliova Belediye Başkanlığı’na gelir gelmez ilk yapacağımız yatırımlardan bir tanesi de İkizdere Mahallesi Çok Amaçlı Sosyal Tesis Projesi’ni hayata geçirmek olacaktır. Sizlerin yıllardır yaşadığı bu sorunları bizler çözüme kavuşturacağız” şeklinde mahalle halkına verdiği sözü tutarak tesisin yapımını başlattı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar