Aydın’da Pedallar Turizm İçin Çevrildi

  • Aydın Gazete
  • 18 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da 40. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında bisiklet şenliği düzenlendi.

Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda 70 bisikletli, Adnan Menderes Bulvarı ve Muğla karayolu güzergahında seyrederek demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes’in memleketi olan Koçarlı’ya bağlı Çakırbeyli Mahllesi’ne ulaştı.

Bisikletçiler Çakırbeyli’de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kapanan Aydın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Koçarlı Belediyesi tarafından ikramların yapıldığı bisikletçilere Başkan Çerçioğlu ve protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Tekrar aynı güzergahtan geri dönen bisikletçiler, kent meydanına ulaşarak turlarını tamamladı. Aydın Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Adem Üçgül ile Bisikletliler Derneği’nden Hümeyra Yıkılmaz etkinliğin koordinasyonunu sağladı.

“AMACIMIZ HALK NEZDİNDE TURİZMİN BİR ALT YAPISINI OLUŞTURMAK”
Aydın İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Adem Üçgül, şenliğin Turizm Haftası kapsamında yapıldığını söyledi. Amacının turizmin önemini ve çeşitliliğini anlatmak olduğunu belirten Üçgül, “Turizmi halk tabanına yapmak adına bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız halk nezdinde turizmin bir alt yapısını oluşturmak. Aydın’ın ve ülkemizin tanıtılmasına katkı sağlamak için bu tür etkinliklere önem veriyoruz.

Bu açıdan yaptığımız bu faaliyetler hem turizm çeşitliliğini artırmak hem de turizm bilincini artırmayı hedeflenmektedir” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar