Kutsal Yol Yürüyüşüne Büyük İlgi

  • Aydın Gazete
  • 17 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kutsal yolda güzergahında gerçekleşecek yürüyüş için doğa yürüyüşçüleri Akköy meydanında toplandı. Köy meydanına yürüyüşe dikkat çekmek amacıyla Apollon Tapınağının bir silüeti konulduğu görüldü.

Yürüyüş etkinliğine Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) Başkanı Sevinç Karataş, sivil toplum örgütü temsilcileri ile doğa yürüyüşçüleri yoğun ilgi gösterdi. Yürüyüşe Didim’in yanı sıra Söke, Kuşadası, Güzelçamlı, Aydın , İzmir, Milas ve Bodrum’dan doğa yürüyüşçüleri katıldı.

Yürüyüş öncesinde konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay kutsal yoldaki doğa yürüyüşlerinin 3 yıldır gerçekleştirdiğini belirterek “Sizlerin katkılarıyla bu yürüyüş önce lokal sonra ulusal boyuta taşındı. Ben süreç içerisinde bunun uluslara arası boyuta çıkacağına inanıyorum. Sizler bu işi sahip çıktınız. Bu yürüyüş sizlerin sayesinde hak ettiği noktaya ulaşacaktır.”dedi.

Didim Kaymakamı İskender Yönden ise “Biz bunu sizlerin sayesinde geleneksel hale getirmekti buda gerçekleşti. Önemli olan bu işi sahip çıkmaktı. Sizlerde bunu başardınız. Belediye Başkanlığımız, Didim turizm altyapı hizmet birliği (DİTAB) güzel bir organizasyonla bu işi başardı. Güzel bir hava sizlere güzel yolculuklar diliyorum.”dedi. Yürüyüş öncesinde katılımcılara Didim Belediyesi tarafından su, şapka ve tişört dağıtıldı.

Apollon tapınağında sona eren yürüyüşün ardından katılımcılara yine ikramlarda bulunulurken yürüyüşe 890 kişinin katıldığı öğrenildi.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar