Bir Ayda 377 Sürücünün Ehliyetine El Konuldu

  • Aydın Gazete
  • 12 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Aydın’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması amacıyla gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2016 yılı Mart ayı içerisinde toplam 95 bin 497 araç kontrol edildi. Bu araçlardan kusurlu bulunan 13 bin 905 araca 4 milyon 73 bin 550 TL para cezası tatbik edildi. Mart ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 46 sürücü mahkemeye sevk edildi. Bin 948 aracın trafikten men edildiği kazalarda 377 sürücünün ehliyetine de el konuldu.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2016 Mart ayı içerisinde Aydın ilimiz sınırlarında 192’si maddi hasarlı, 261’i yaralamalı ve 6’sı ölümlü olmak üzere toplam 459 ayrı trafik kazası meydana geldi. 369 kişinin yaralandığı kazalarda 6 kişi de hayatını kaybetti.

Mart ayı trafik güvenliği çalışmalarıyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar