Yahudi Kölesi Müslümanlığa Dur Diyeceğiz

  • Aydın Gazete
  • 12 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Halk Eğitimi Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın yanı sıra Erbakan Vakfı Aydın İl Temsilcisi Subhanettin Alp, Eğitim Bir Sen Aydın Şubesi Başkanı Tevfik Aksoy, Adnan Menderes Üniversitesi Genel Sekreter Vekili Mustafa Arslan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Fatih Erbakan, “2015 bütçesinde ise 53 katrilyon lira faiz ödeneceği yazıldı. Şu anda devletimiz borç aldığı dış güçlerin bankerlerine, yıllık 20 milyar dolar borç faizi ödüyor. Bunu cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bankalarımız, elbette ki kendi ceplerinden ödemiyor. Vergiyle harçla zamlarla memurun, işçinin, emeklinin, çiftçinin, emeğinden yaptığı kesintilerle her sene 20 milyar doları toplayıp borç faizi olarak dış güçlere veriyor. Yaklaşık bir o kadar da özel sektör faiz ödüyor, artı bankalara olan borcundan dolayı vatandaş da, her sene 15 milyar dolar faiz ödüyor. Devlet, millet ve özel sektör olarak, yıllık 60 milyar dolar, her ay 5 milyar dolar borç faizi ödemek zorundayız. Yani rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi ’firavunların piramitlerine taş taşıyan kölelerden bir farkımız yok’ Daha açık ifade etmek gerekirse mesela bir taksici 3 saat direksiyon sallıyorsa, bunun iki saatini bu borç faizi için sallıyor. Bir demirci ustası 30 tane çekiç vuruyorsa 20 çekici bu faizi ödemek için vuruyor. Dolayısıyla sömürülüyoruz. Bu tam bir kölelik, sömürüdür. Bu her sene faize ödenen 60 milyar dolarla, her sene 5 tane üçüncü köprü yaparsınız. Bir senede faizi ödenen para, neredeyse 10 yılda vatandaşa yapılan toplam hizmet kadar tutuyor” dedi.

ERBAKAN VAKFI YAHUDİ KÖLESİ MÜSLÜMANLIĞA DUR DİYECEK
Türkiye’nin ekonomisi bu koşullar altındayken Milli Görüşçüler olarak sadece İmam Hatip okulları açıldı diye kendilerini tatmin etmeyeceklerini belirten Erbakan, ” Bu sömürü ve kölelik sistemi devam ettiği müddetçe Erbakan Hocamızın ifadesi ile ’Namaz kılan Yahudi kölesi olmaktan başka bir şey olamayız.’ İşte devletin rakamları ve gerçekleri ortada. Her geçen gün daha fazla dışa bağımlı bir Türkiye oluyoruz. Milli Görüş, sadece Kuran Kursu ve İmam Hatip açmak, başörtüsüne özgürlük getirmek demek değildir. Milli Görüş aynı zamanda dışa bağımlı olmayan, lider ülke Türkiye demektir, ithalatı, ihracatını çoktan karşılamış bir Türkiye demektir” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar