Aydın Ziraat Odaları Toplantısı Didim’de Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 9 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Toplantıda, Aydın’ın tarımı ile tarım sektöründe yaşanan sıkıntı ile problemler görüşülürken, Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetim kurulu üyelerinde de katılım oldu.

Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir’in ev sahipliğinde, Didim Grand Didyma Otel’de yapıldı. Toplantıya, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mustafa Hepokur, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Bölge Sorumlusu Hüseyin Darıcan, Efeler Ziraat Odası ve Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Rıza Posacı ile Aydın ilçelerindeki ziraat odalarının başkanları katıldı.Toplantıda, Aydın’ın tarımı ile tarım sektöründe yaşanan sıkıntı ile problemler ele alındı.

“TARIM POLİTİKAMIZIN OLMASI LAZIM”
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mustafa Hepokur, bölgedeki problemleri Ankara’ya taşıyarak Başbakanlığa, bakanlara ve yetkili kurumlara ileterek sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi.TZOB Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mustafa Hepokur, “Gübreyi fiyatlandırdılar, zirai donatım kurumu kalktı, enerji özelleşti ve çiftçi sıkıntıya düştü. Her hükümet zamanında biz bir darbe alıyoruz. Bizim tarım politikamız olması lazım” dedi.

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir ise Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na bu ay ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Toplantıda Aydın ilçelerindeki ziraat odalarının tarımla ilgili problemleri ile sorunların ele alındığını belirten Başkan Gökdemir, “Bizim Didim olarak tarımda Balat ovasındaki pamuk arazilerimizde elektrik sorunları var. İlçemizdeki maliye hazinesi arazisi üzerinde tarım yapıyoruz. Ama tarım desteklemelerinden mahrum oluyoruz, destekleme alamıyoruz. Toplantımıza Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Merkezi’nden de katılım oldu. Burada konuşulan Aydın’daki sorunları birliğe aktaracaklar” diye konuştu.

Toplantı sonrası konuklar, Didim Ziraat Odası tarafından akşam yemeğinde ağırlanırken, yemeğe Didim Kaymakamı İskender Yönden ile Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay da katıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar