Sağlıklı Zayıflama Konferansına Yoğun İlgi

  • Aydın Gazete
  • 7 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Uzman Diyetisyen Aysen Arıcan Öz, Kuşadası Belediyesi tarafından İbramaki Sanat Galerisinde düzenlenen bir konferansla vatandaşlara diyetsiz diyetin püf noktalarını anlattı. 


“Diyetsiz Diyetin Püf Noktaları” isimli konferansa çok sayıda vatandaşın yanı sıra CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Yıldız Köse, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın eşi Nil Kayalı ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.


Zayıflamanın en doğru yolunun menü oluşturmaktan ve öğün planlamaktan geçtiğini vurgulayan Uzman Diyetisyen Öz “Diyet yaparken doğru alışveriş yapmak çok önemli. Abur cubur diye nitelediğimiz besinleri evimize sokmayalım ve menülerimizi doğru planlayalım. Örneğin Kuru fasulye, pirinç pilavı ve tatlı yerine kuru fasulye, bulgur pilavı ve cacık yememiz daha doğru bir menü olacaktır. Kilo vermek için sadece diyet yapmak yerine istediğimiz alanda az da olsa spor yapmalıyız. Diyet süreciniz için size iki önemli önerim var; yediklerinizi not alın ve ne zaman fazla yediğinizi tespit edin.


Et alırken yağsız olanını, ekmek alırken tahıldan üretilenini, süt ürünlerinde ise light olanları tercih edin. Kızartma ve kavurma yerine haşlanmış, düdüklü tencere ve ızgarada pişmiş ürünleri tüketmeye özen gösterin” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar