Koçarlı’nın Dönüşüm Hamlesi Devam Ediyor

  • Aydın Gazete
  • 19 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde yürütülen büyük alt yapı dönüşümü hamlesini hız kesmeden sürdürüyor.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yakın takibi ve talimatıyla tüm ilçelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları devam ediyor. Sondaj çalışmaları ile yeni kuyular açılıyor, körlenen veya suyu azalan kuyular kaptaj ve drenaj çalışmaları ile yeniden canlandırılıyor. İçme suyu depo ve pompalarında da sıkı çalışmalar sürüyor tüm ilçelerde depoların rutin bakımları sürüyor. Yoğun çalışılan ilçelerin başında Koçarlı geliyor.
Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü faaliyete başladığı günden itibaren içme suyu konusunda büyük çalışmalar yaparak sağlıklı kaliteli ve sorunsuz içme suyunu vatandaşlara ulaştırmayı hedefledi. Bu çerçevede Koçarlı çalışmaların merkezi haline geldi. İlçede yer alan ve atıl durumda olan 10’dan fazla arıtma tesisi elden geçirildi. Bakım ve yenileme çalışmaları yapılarak devreye alındı. Gözkayası, Satılar, Çulhalar, Evsekler, Büyükdere, Şahinciler, Sobuca, Kızılkaya, Esentepe, Haydarlı, Yeniköy, Bıyıklı ve Haydarlı’da yer alan içme suyu arıtma tesislerinde bakım ve yenileme çalışmaları tamamlanarak yeniden faaliyete sokuldu.
İÇME SUYU SORUNLARINA KÖKTEN ÇÖZÜM
Şahinciler, Çulhalar, Dereköy ve Bağcılar başta olmak üzere yaşanan içme suyu sorunları kökten çözüme ulaştırılıyor. Söz konusu mahallelerde yaşanan ve çözüm bekleyen sorunlar yapılan sondaj çalışmalarıyla açılan yeni kuyular sayesinde giderildi. Dereköy’de açılan yeni içme suyu kuyusu ile depo arasında 600 metrelik hat döşendi. Kasaplar, Güdüşlü, Dedeköy, Sobuca, Şenköy, Yağhanlı, Çallı, Esentepe ve Büyükdere’de depoların dalgıç pompa bakımları yapıldı. Elektrik tesisat ve pano bakımları tamamlandı.
KULLAR’DA DEV ÇALIŞMA
Koçarlı’da alt yapı çalışmaları hızla sürerken ASKİ Genel Müdürlüğü Kullar mahallesinde de büyük bir çalışmaya imza attı. Kullar’da içme suyu kuyusuna yapılan drenaj çalışması ile temin edilen suyun debisi artırılarak canlandırıldı. Temin edilen yüksek debili su 3800 metrelik hat yenilemesi yapılarak depoya ulaştırıldı.
ÇEŞME’NİN ÇEŞMELERİ DAHA GÜR AKIYOR
Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerdeki çözüm bekleyen sorunları bitirmeye devam ediyor. Büyükşehir yasası öncesinde Çeşme’de içme suyu ihtiyacını karşılamak için açılan içme suyu kaptajı 6 yıl evvel körlendi. ASKİ Genel Müdürlüğü mahallelinin talebi üzerine içme suyu kaptajını drenaj çalışması yaparak yeniden canlandırdı. Tekrar akmaya başlayan su depoya aktarılarak kullanıma sunuldu.
Bu çerçevede Koçarlı’nın Çeşme mahallesinde yaşanan içme suyu problemi yapılan yoğun çalışmanın ardından aşıldı. Öte yandan mahallenin yakın bir diğer mevkiinde tespit edilen sağlıklı içme suyu kaptajı yapılan çalışmayla 800 metre hat çekilerek depoya ulaştırıldı. Yapılan çalışmayla Çeşme uzunca yıllar içme suyu sorunu yaşamayacak.
MUHTARDAN VE ÇEŞMELİLER’DEN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Çeşme Muhtarı Ali Köse; Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na talebimize hızlıca yanıt verdiği ve sorunumuzu çözdüğü için çok teşekkür ediyoruz. ASKİ’nin yaptığı yoğun çalışmalarla içme suyu sorunumuz giderildi. ASKİ ekiplerine de harcadıkları emekler için teşekkür ederim sağ olsun var olsunlar” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar