‘Karlar Ülkesi’ Çocuklardan Yoğun İlgi Gördü

  • Aydın Gazete
  • 6 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında etkinlik gösteren Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak sahnelenen Özlem Saraç’ın Hans Christian Andersen’in ’Karlar Kraliçesi’ masalından yola çıkarak yazdığı Gaye Cankaya’nın yönetmenliğini yaptığı ’Karlar Ülkesi’ oyunu Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda çocuklarla buluştu. 3 ve 4 Nisan’da günde 2’şer seans olarak sahnelenen oyuna ilçe genelindeki ilköğretim öğrencileri izledi. Birçok çocuğun ilk kez tiyatro ile tanışma imkanı bulduğu oyunu minikler ilgi dolu gözlerle izleyerek, oyundan gülen yüzlerle ayrıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİ İÇİN TİYATRO ÇOK ÖNEMLİ”
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan tiyatronun çocuk gelişiminde önemli olduğunu hatırlatarak, “Tiyatro sanatı, çocukların eğitiminde mutlaka kullanılmalıdır. Çocuk yaşamla bağını oyun yolu ile kurmaya başlar. Çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Soyut ve teorik olay ve kavramların anlaşılıp somutlaştırılmasına yardımcı olur. Çatışmalarla olumlu biçimde baş etmesini öğrenir. Çocuğun sosyal gelişimini hızlandırır. Duygularını tanıma ve bunları ifade etmesi açısından bakıldığında çocukların duygusal gelişimine katkıda bulunur. Sosyal aktiviteler düzenleyerek ilçemizdeki her yaştan bireye hitap etmeye çalışıyoruz.

İlçemiz genelindeki mahallelerden bir çok çocuğu ilk kez tiyatro ile buluşturma imkanı bulduk. Hem çocuklarımız çok eğlendi hem de aileler çocukları için güzel zaman geçirdi” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar