Baz İstasyonlarına Karşı Mücadele Sürüyor

  • Aydın Gazete
  • 6 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Akbük Deringör Sitesi Yöneticiliğinin davacı olması ile başlatılan hukuk mücadelesi Didim Çevre Platformu ile yeni bir alana taşındı.

Davanın hukuki sorumluluğunu üstlenen AKÇED üyesi Av. Faruk Haksal yaptığı açıklamada “Biz baz istasyonlarına karşı değiliz. Hepimiz cep telefonu kullanıyoruz. Bu gelişme çağdaş bir teknolojik gelişmedir. Ancak bu teknolojinin halk sağlığına zarar vermeyecek bir düzeyde kullanılması gerekir. Biz en az Batı ülkelerindeki standartların ülkemizde de uygulanmasını talep ediyoruz. Çünkü halk sağlığı bunu gerektirmektedir. Ancak, haklar, biz onlara sahip çıktığımız ölçüde bize ait olurlar. Kendi sağlığını ve çocuklarının geleceğini düşünen her bilinçli yurttaşımızı bu mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz

DİÇEP DİDİM HALKINA ÇAĞRI YAPIYOR
Didim Çevre Platformu dönem sözcüsü Türker Ertuncay Didim halkını sürdürülen hukuk mücadelesine katılmaya çağırarak şunları söyledi: “Biz halk sağlığını ve çevre değerlerini üst-değer olarak kabul eden demokratik toplum kuruluşlarının platformuyuz. Baz istasyonlarının halk sağlığına uygun limitlerde bir teknoloji ile halka hizmet götürmesini istiyoruz. Bu uğurda bir mücadele başlattık. Açılan davaya müdahil olarak katılmak isteyen ya da bulundukları yerdeki baz istasyonlarına karşı mücadele etme kararlığında olan tüm yurttaşlarımızın bizlere başvurmasını istiyoruz“ dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar