Haşereler İçin İlaçlama Çalışmalarına Başlandı

  • Aydın Gazete
  • 5 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Nazilli Belediyesi, mesire alanları ve parklarda halk sağlığına yönelik tehdit oluşturabilecek kene ve haşerelere için ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yaz sıcakları başlamadan Nazillilerin yoğun olarak uğrak yeri olacak olan mesire alanları ve parklar, halkın sağlıklı ve güvenli kullanımı için Nazilli Belediyesi tarafından aralıksız ilaçlanıyor. Nazilli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce Sümer Rekrasyon alanından başlatılan ilaçlama çalışmaları Merkezdeki tüm park, boş arsa ve yeşil alanlarda devam edecek.

Kene ve diğer haşerelere karşı, İlçenin muhtelif alanlarında bulunan park ve bahçe ile yeşil alanlarda ilaçlama çalışmaları başlattıklarını ilk ilaçlamanın ise daha çok üniversite öğrencilerinin vakit geçirdikleri Sümer Rekreasyon alanından başlattıklarını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “İlçemizde çevre ve halk sağlığını koruma çalışmaları kapsamında belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak kimyasal ve fiziksel çalışmalara başladık. Çalışmalar kapsamında sivrisinek, karasinek, kene, bit pire gibi haşerelerle mücadele etmek için larvasit ilaçlamalarını yapıyoruz.

Bu ilaçlama çalışmalarımızı tamamen alanında tecrübeli ekiplerle yapıyoruz. Bizler için insan sağlığı ve insanımızın can güvenliği her şeyden önce gelir. Çocuklarımız ve vatandaşlarımızın nasıl oturacakları ve vakit geçirecekleri ortamlar oluşturuyorsak bu ortamların da sağlıklı ve temiz ortamlar olması içinde bakım ve onarımın yanı sıra hijyenik olmasına özen gösteriyoruz.

Yapılan ilaçlamada hiçbir şekil de insana ve doğaya zarar verilmiyor. İlaçlama sadece bertaraf etmek istediğimiz haşerelere karşıdır” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar