Emniyet Kurşunlama Olayının Peşini Bırakmadı

  • Aydın Gazete
  • 5 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Edinilen bilgiye göre; Didim’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın Çamlık mahallesindeki evinin kurşunlama olayı ile CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sinan Ceyhan’ın İnönü Bulvarı üzerindeki işyerinin kurşunlanması olayının ardından harekete geçen Didim İlçe emniyet müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili gerçekleştirdiği operasyonda 8 şüpheliyi göz altına aldı.
Emniyet güçlerinin ev ve işyerlerinde aramalar yaptıkları öğrenilirken, olayla ilgili olarak İlçede faaliyet gösteren bir inşaat firmasının ortakları arasında bulunan A.O ve Ş.O’nun yanı sıra A.D, O.T.O, Ş.Ş, B.Ö, Y.G ve T.D gözaltına alındı.

Yapılan soruşturma neticesinde Belediye Başkanı Atabay’ın evi ile Meclis Üyesi Sinan Ceyhan’ın işyerini kurşunlayanların T.D ve O.T.O’nun tespit edilirken,inşaat firması Firmasının ortakları arasında bulunan A.O ve Ş.O’nun yanı sıra A.D, Ş.Ş, B.Ö ve Y.G ise azmettirici ve yardım etme suçlamalarından Adliyeye sevk edildi.

Savcılık tarafından ifadeleri alınan 8 şüpheli tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 8 şüpheli ise, Mahkeme kararı sonucunda adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Davanın duruşmasının önümüzdeki günlerde devam edeceği öğrenilirken, Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar