Mavi Bayrak Eğitimleri Yapıldı

  • Aydın Gazete
  • 5 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Tusan Beach Resort Otel’de düzenlenen 7. Mavi Bayrak Sorumluları Bilgilendirme Toplantısı’na TÜRÇEV yetkililerinin yanı sıra Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin ile Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Şükran Albayrak ve bu yıl başvuru yapan Milli Park İçmeler, Pinebay Otel Çam Limanı Plajı, Tusan Otel Pigale 1, Kuştur Tatil Köyü Pigale II, Korumar Otel, Charisma Otel, Kadınlar Denizi, İmbat Otel, Blue Sky Otel, Green Beach, Sealight Resort, Amara Sealight, Ömer Tatil Köyü, Fantasia, Ephesia Beach Otel, Ephesia Otel, Atlantique Holiday Club Plajı, Grand Belish Otel, Palm Wings Resort Otel ve Flora Garden Ephesus Plajlarının yetkilileri katıldı. Toplantıda Mavi Bayrak’ın bölge ve çevre açısından önemi ve sezona başlarken Mavi Bayrak uygulamasının niteliğini artırmak için yapılabilecek çalışmalar ve atılabilecek adımlar ele alınırken bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının önemi vurgulandı.


Toplantıda konuşan TÜRÇEV Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, Kuşadası’nın bölgede gittikçe daha fazla rol üstlenmeye başladığını ve bunu da sahip olduğu mavi bayrak sayısıyla gösterdiğini belirtti. Karataş “2015 yaz sezonu içinde ilk defa hem belediyeler hem de tesisler kapsamında “En İyi Çevre Eğitim Etkinliği Ödülü”nün Kuşadası tarafından alınmasıyla da önemli bir başarı elde edilmiştir” dedi.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ise Kuşadası’nın Mavi Bayraklı plaj konusundaki başarısının ortak çalışma neticesinde elde edildiğine dikkat çekti. Türkiye’de ilçeler arasında sahil bandı uzunluğuna göre Çevre Eğitim Vakfı’nın belirlediği uluslararası standartlarda en fazla mavi bayrağı olan şehrin Kuşadası olduğunu belirten Şerifoğlu, çevrenin korunmasına ve sürdürülebilirliğine yaptıkları büyük katkı nedeniyle Mavi Bayraklı tesis yetkililerine teşekkür etti.

Marina Mavi Bayrak sorumlularına yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı ise Kuşadası Korumar Otel’de gerçekleşti. Toplantıya Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, TÜRÇEV Genel Müdürü Murat Yiğitol ile Yönetim Kurulu Üyesi Erol Güngör, Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan 21 marinadan yetkililer, teknik personel ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Liman Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası ile marinalara hizmet veren çevre danışmanlık firmaları ve Deniz Temiz Derneği yetkilileri katıldı.

Eğitimlerde uluslar arası gelişmeler, acil müdahale planları, çevre yönetimi uygulamaları, yatlarda ve gezi teknelerinde mavi bayrak uygulamaları gibi birçok konu ele alındı. Toplantı sonunda Oleatrium Zeytinyağı Müzesine gezi düzenlendi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar